No 20. līdz 23. septembrim starptautiskā LEADER projekta “Par ilgtspējīgu uzņēmējdarbību laukos” ietvaros uzņēmēji no Lauku partnerības “Lielupe” un Liepājas rajona partnerības piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā un viesojās apbrīnojami skaitā ezeru pasaulē Lautsia (Somijā).

Šajā reizē no Lauku partnerības “Lielupe” darbības teritorijas piedalījās “Piparmētru namiņa” saimniece Lolita Duge (mājražotāja/ piparmētru pārstrāde, tējas, sīrupi, cepumi, zefīri, kosmētika un lauku tūrisms), biedrība “Liel.barons” (muižas apsaimniekošana, tūrisms un modes vēsture), zemnieku saimniecība “Bētras” (veselīgās krūmcidoniju un dzērveņu sukādes un sīrupi ar zīmolu “TePat”, augļkoku un krūmāju stādi), fiziskās un garīgās labsajūtas centrs Vieglugaru.lv (latviskās pirts pakalpojumi un tradīcijas), Inese Saulāja (dārzeņu audzēšana un tomātu pārstrāde, gatavojot gardo kečupu ar zīmolu “Superdentes”) un zemnieku saimniecība “Liepiņas” (medus un biškopības produkcija).

No Liepājas rajona partnerības darbības teritorijas piedalījās – Baiba Tikuma (mācību drava “Strops”, lauku tūrisms, medus un biškopības produkcija), SIA “ZOOVILLA” (lavandu audzēšana; dizaina mantiņas “LavenderToys” ar lavandas ziedu pildījumu; “LavenderVilla” – viesu namiņi semināru telpa, ekskursijas un nodarbības, LavenderTaste – lavandas produktu mājražošana), Sofijas laivas (viesu māja, laivu noma un citi ūdenstūrisma pakalpojumi Kurzemē), SIA “SC GRAND” (sēklu un riekstu maisījumi un dabīgi alkšņu malkas gaļas kūpinājumi).

Ar Somijas sadarbības partneru gādību, divu dienu laikā, sadaloties grupās, kopā tika apmeklētas un iepazītas vairāk nekā 26 dažādas vietas, uzņēmumi un saimniecības, t.sk.:

  • lauku ģimenes saimniecības, kas nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu, piena lopkopību, kartupeļu un dažādu dārzeņu audzēšanu, agro tūrismu un mājražošanu,
  • vēsturiskais stikla pūšanas ciemats, kur šobrīd savas mājas ir atraduši stikla dizaineri un stikla pūšanas kopiena,
  • maza alus darītava, kuras pamatā ir īpašnieku neizmērojama aizrautība,
  • kopienu un nevalstisko organizāciju jaunrades, vēsturiskā mantojuma saglabāšanas un pasākumu norises vietas,
  • baznīcas, dažādi muzeji un vēsturiskās ēkas,
  • vietas, kur māca par veselīgo dzīvesveidu un rīko dažādas aktivitātes,
  • mājražotāji, kas gatavo sierus un saldējumus, veic gaļas pārstrādi un cep maizi,
  • lauku golfa laukums, kas piedāvā iespēju bez steigas un mierā izbaudīt spēli un apkārtējo dabu,
  • Häme universitāti, kur ir iespējams apgūt daudzpusīgas zināšanas mežkopībā, elektroniskā, starptautiskā uzņēmējdarbībā u.c. priekšmetos.
  • vietējo produktu veikalus un daudzas citas interesantas vietas un uzņēmumus.

Iepazinām vietējo dabu un tās izmantošanas iespējas, piesaistot tūristus, kā arī tradīcijas vietējo tirgus pasākumu rīkošanā, kur kā norises vieta tiek izmantota ciemata skola.

Būtu grūti raksturot visas apmeklētās vietas, bet ir dažas kopīgas iezīmes – ļoti liela nozīme, lai īstenotu noteikto ieceri, ir LEADER projektu finansējumam, ļoti aktīvi apmeklētāju piesaistei un informācijas sniegšanai tiek izmantots internets un sociālie tīkli, ir jūtams neizmērojams cilvēku sirsnīgums, viesmīlība, atvērtība daloties savā pieredzē, uzņēmīgums, darba un dabas mīlestība, kā arī kopības sajūta.

Jāatzīst, ka divas dienas pagāja ļoti ātri un katrs no brauciena dalībnieks ir guvis savas atziņas par redzēto un iespējām kā var pilnveidot savu darbību. Ir arī iepazīti un nodibināti kontakti ar turpmākajiem sadarbības partneriem ar ko turpmāk ir paredzēta individuāla sadarbība – pieredzes apmaiņa.

Dalībai projektā tiek aicināti arī citi uzņēmēji no Jelgavas novada, Ozolnieku novada un Liepājas puses, kuri vēlētos atrast starptautiskus sadarbības partnerus, doties pieredzes apmaiņā, iegūt zināšanas, attīstīt jaunus produktus vai pakalpojumus, īstenot kopīgas mārketinga aktivitātes.

Papildus informāciju par projektu un tā aktivitātēm var atrast mājas lapā – www.seic.ee vai arī personiski sazinoties ar Lauku partnerību “Lielupe” un Liepājas rajona partnerību.

 

UZZIŅAI

  • LEADER sadarbības projekts “Par ilgtspējīga uzņēmējdarbība laukos” 2016-2019 tika uzsākts, lai attīstītu astoņu LEADER vietējo rīcības grupu lauku teritoriju mikrouzņēmumus Igaunijā (Arenduskoda, East Harju un Green Riverland), Somijā (Linnaseutu, Pirkan Helmi un Sepra) un Latvijā (Lauku partnerība “Lielupe” un Liepājas rajona partnerība).
  • Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atklāta projektu iesniegumu konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam pasākuma 19.3 “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” aktivitātes 19.33 “Starpvalstu sadarbība” atbalstu.
  • Projekta mērķa grupa: esošie un potenciālie lauku uzņēmēji, ģimeņu saimniecības, biedrības, kas attīsta saimniecisko darbību.
  • Galvenais projekta mērķis ir iesaistīt uzņēmējus starptautiskā sadarbībā, lai attīstītu pakalpojumus un apmainītos ar mārketinga pieredzi un zināšanām. Īpašs fokuss ir uz jaunajiem uzņēmējiem, kas var piedalīties uzņēmēju apmaiņās un veidot sadarbības tīklu starp reģioniem.
  • Projekta aktivitātes ietver:
    • vietējo uzņēmēju starptautisko apmaiņu,
    • individuāli pieredzes apmaiņas braucieni,
    • kopīgas marketinga aktivitātes,
    • mājas lapas seic.ee – izveide, aktuālas informācijas ievietošana par projekta norisi un uzņēmējiem, kas meklē sadarbības iespējas.

 “Liepājas rajona partnerības darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000002

logo-2024-kopa

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Copyright © 2024
biedrība "Liepājas rajona partnerība"

Partnerības mājas lapā tiek izmantas sīkdatnes – Sīkdatņu politika un Personas datu apstrādes privātuma politika.
Piekrītu
Skip to content