Zivju Grozs Jānis Melnalksnis
Jānis Melnalksnis ir šefpavārs. Strādājis tādās viesnīcās kā “Rīga”, “Lielupe”, “Metropole” u.c., bet, sākoties pandēmijai, darba restorānā neesot bijis daudz. Viņa ģimene trīs gadus dzīvo Saulkrastos, un, lai nebūtu jāsēž dīkstāvē, Jānis savā garāžā iekārtojis pavāra cienīgu darba vietu un vietējiem iedzīvotājiem piedāvāt svaigas, kūpinātas un mazsālītas zivis. Tāpat tiek piedāvātas meistarklases un iemēģināt roku zivju apstrādē un pagatavošanā, kā arī pagalmā tiek klāti galdi un gardēžiem piedāvāti dažādi zivju ēdieni.
Baltā kāpa
Baltā kāpa atrodas Inčupes labajā krastā, pie upes ietekas jūrā, no tās paveras izcili skaists skats uz Rīgas jūras līci.
Saulkrastu Baltajā kāpā uzstādīti vairāki vides objekti: “Ieejas vārti”, kas veidoti kā stilizēts Baltās kāpas siluets un uz tiem izvietota informācija par jūras piekrasti un Balto kāpu, ežu mamma Frīda un zaķis Fredis, kuri mudina apmeklētājus būt tīrīgiem un nemēslot dabā, kā arī doties dabā klusi – netrokšņojot, kukaiņu ceļš, kas šķērso apmeklētājiem veidoto taciņu, pievērš uzmanību tam, ka ikdienā mums apkārt rosās ļoti aktīva dzīvība – dažādi kukaiņi, kurus bieži pat nemanām, klausīšanās ierīce taures formā, ir veidota tā, lai varētu ieklausīties niansēs, kas veidojas no jūras viļņu un priežu šalkoņas.
Saulrieta taka
No Baltās kāpas līdz Saulkrastu centram vijas Saulrieta taka apmēram 4 km garumā.
Taka būs piemērota gan nūjotājiem, gan tiem, kas vēlas mierīgu atpūtu pastaigājoties, noteikti būs iespējams braukt arī ar riteni, tomēr tad vajadzētu uzmanīties uz nelielajiem augšup un lejup ejošajiem takas posmiem, kas ziemā mēdz būt slideni. Tāpat arī dzīvnieku īpašniekiem šī būs lieliska vieta, kur izvest pastaigā savus mīluļus.
Ejot pa taku, starp kokiem, galvenokārt dižpriedēm, var novērot gan jūru, gan tās piekrasti un Pēterupi. Ik pēc nelieliem posmiem izveidoti arī informatīvie materiāli, kuri ļauj vairāk uzzināt par Balto kāpu, Saulrieta taku. Viens no interesantākajiem objektiem ir taure “Ieklausies dabā”, kura ļaus ieklausīties ūdens un vēja radītajās skaņās. Izveidots ir neliels bērnu koka rotaļu laukumiņš, kā arī vairāki soliņi izveidoti gan takā, gan pludmalē.
Vides objekts “Saulrieta vērotājs”
Vides objekts “Saulrieta vērotājs” veidots stilizētā saules formā, kas simbolizē gaismu, dzīvību un mūžīgo kustību.
No “Saulrieta vērotāja” puses paveras īpaši skaists skats uz jūru, kurā rietot saules stari izgaismo visu pamali. Turpat uzstādītā jaunā laipa ļaus cilvēkiem pastaigu laikā pārvietoties pa kāpām un, apstājoties pie vides objekta, būs iespēja vērot brīnišķīgu skatu uz jūru. Ņemot vērā, ka Saulkrasti nereti tiek izvēlēti kā vieta, kur rīkot kāzas, jaunais vides objekts varētu būt laba vieta, kur izbaudīt un iemūžināt šo svarīgo notikumu.
Saulkrastu velosipēdu muzejs
Velosipēdu muzejs Saulkrastos pievilina apmeklētājus ar senatnes gaisotni un visnotaļ interesanto kolekciju. Par unikāliem vēstures lieciniekiem kļuvusi tēva un dēla Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekcija.
Muzejā aplūkojams viens no pirmajiem augstrata divriteņiem, velosipēds ar pirmajām piepūšamajām riepām un pat koka divritenis. Bez velosipēdiem kolekcijā plaši pārstāvētas dažādas lietas, kuras saistītas ar divriteņu lietošanu, riteņbraukšanas sportu, biedrībām un velosipēdu ražošanu.
Šī ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā. Kolekcijas veidošanās sākusies 1977. gadā, kad Jānis iestājās Latvijas Antīko automobiļu klubā un sāka nopietni interesēties par velosipēdu rūpniecības vēsturi, kā arī riteņbraukšanas pirmsākumiem Latvijā.
Kopumā muzejā atrodas aptuveni 60 velosipēdu. Vēl nav izstādīti visi divriteņi, daudzi gaida savu kārtu restaurācijā, kā arī mirkli, kad tie vēl tikai tiks atrasti! Turklāt kolekcija visu laiku tiek papildināta.
Skultes osta
Kad 1937. gadā Skultē viesojās prezidents Kārlis Ulmanis, viņš nospriedis, ka Vidzemes pirmajai ostai jātop tieši tur. Vizītes laikā viņš nolūkoja ne tikai vietu ostai, bet arī kādu varenu akmeni, kas jaunajā ostā jānoliek goda vietā uz mola. Jau tā paša gada rudenī sākās Skultes ostas būvniecības darbi. Molu izveidei akmeņus zvejoja laukā no jūras gultnes. Divus gadus vēlāk notika vērienīgs ostas atklāšanas pasākums, uz kuru ieradās viesi pat no Liepājas.
Skultes ostu var pozicionēt arī citādi – lielākā no mazajām Latvijas ostām. Tagad Skultes osta ir moderns uzņēmējdarbības centrs, kas lepojas ar jauno infrastruktūru. Osta piemērota un ērta daudziem kravu pārvadātājiem, jo nereti kravas ir vieglāk nogādāt Skultes ostā, nevis vest uz Rīgu.
Aģes upes promenāde un jahtu piestātne
Aģe, arī Skultes upe, ir Vidzemes piekrastes upe Siguldas, Limbažu un Saulkrastu novados. Iztek no Aģes ezera, uzņem arī Aijažu ezera ūdeņus. Pie Skultes ostas un Aģes ietekas jūrā izveidota promenāde, kur doties pastaigās. Kā arī izveidota jahtu piestātne.
Skultes ostas ziemeļu mols
Skultes ostas Ziemeļu mols būvēts 1937.–1939. gadā un līdz mūsdienām piedzīvojis vairākas rekonstrukcijas. Mols veidots no betona un akmeņiem. Tā ir brīnišķīga vieta, kurp doties, lai izbaudītu saulrietu, meditatīvu iešanas prieku, pārvarot šķēršļus – kustīgus akmeņus un sperot nevienādus soļus. Mols iesniedzas līcī aptuveni puskilometra garumā.
Jūras parks un peldvieta “Centrs”
Apvieno laisku atpūtu ar veselīgām un sportiskām aktivitātēm! Jūras parks aicina baudīt saulrietus ērtos sauļošanās krēslos un izmantot rotaļu ierīces, āra trenažierus, ielu vingrotāju un pludmales volejbola laukumus vai gluži vienkārši atjaunojošu skrējienu gar jūras krastu! Gan mazs bērns, gan pieaugušais te atradīs aizraujošu un sev piemērotu nodarbi.
Parkā un tā tuvumā atrodas kafejnīcas “Costa del Sol”, “Mare”, “Saules dārzs” un “Tower Cafe” – tās piedāvā nobaudīt gardas maltītes un atspirdzinošus dzērienus.
Jūras parks aicina uzspēlēt pludmales volejbolu, vingrot uz āra trenažieriem vai vingrotāju laukumā. Mazuļiem te iekārtots rotaļu laukums, bet vecākiem iespēja baudīt saules peldes kādā no sauļošanās krēsliem.
Estrāde, Neibādes parks un piemineklis Neibādes peldvietas dibinātājiem. Līdz ar kūrorta Neibāde (latviski: jaunā peldvieta) izveidi 1823. gadā, aizsākās rūpes par viesu atpūtu. Parku, kas veidots angļu stilā, radīja dārznieks Akerbergs, kuru barons Pistolkorss atveda no Igaunijas. 1877. gadā, atzīmējot senču nopelnus Neibādes dibināšanā un izveidē, barons Augusts fon Pistolkorss lika parkā uzcelt pieminekli.
Zvejniekciema akmeņainā pludmale
Starp Skultes ostu un Saulkrastu pludmali atrodas Zvejniekciema akmeņainā pludmale.
Skaista vieta, kur vērot saulrietu, noķer sauli un atpūsties uz ūdens