Uzņēmuma SIA “Grīnus” īpašnieks ir Jānis Lagzdiņš, kurš pēc Latvijas Lauksiamniecības universitātes, Lauksaimniecības fakultātes absolvēšanas – 2019. gada jūnijā bija sācis domāt par uzņēmuma dibināšanu nelauksaimnieciskajā nozarē, jo mūsdienās nodarboties ar lauksaimniecību un tās produktu ražošanu ir ļoti grūti, ja nav īpašumā nedz zeme, nedz tehnika, jo gan zeme, gan tehnika ir dārga, taču izdevās atrast saistītu nozari, kur ir nepieciešamas līdz šim iegūtā pieredze un augstskolā apgūtās zināšanas agroķīmijā, uzņēmuma vadīšana, dārzkopībā, mehanizācijā, augsnes zinātnē, kuras ir cieši saistītas ar uzņēmuma darbības sfēru. Tāpēc tika izveidots SIA “Grīnus”, kura galvenais darbības virziens ir saistīts ar zālieniem.

Šāda ideja radās, jo strādājot Dunalkas pagasta zemnieku saimniecībā “Mārtiņlauki” un šīs saimniecības saistītajā uzņēmumā SIA “Krastmaļi sēklas”, bieži vien, klienti iegādājās zāliena sēklas un jautāja pēc apzaļumošanas pakalpojuma, jo tuvākajā apkārtnē nav neviena izteikta uzņēmuma, kurš konkrēti nodarbojas ar uz zināšanām balstītu apzaļumošanu, jo kā zināms pakalpojums ir gana sarežģīts un ir nepieciešamas īpašas zināšanas, kuras līdz šim projekta autors guvis gan studējot, gan arī praktiski strādājot ar zālienu sēklu ražošanas saistītiem uzņēmumiem.

Projekta autors plāno dzīvot deklarētajā dzīvesvietā – un nodarboties ar uzņēmējdarbību, nevis strādāt pie lielajiem latviešu un ārzemju lauksaimniecības uzņēmumiem.

Projekta mērķis ir attīstīt konkurētspējīgu zāliena ierīkošanas, labiekārtošanas un apsaimniekošanas uzņēmumu, apmierināt klientu vajadzības, kā arī iegādāties nepieciešamo specializēto tehniku – minitraktoru – universālo pašgājējmašīnu.Tehnika, kura tiks iegādāta projekta realizācijas gadījumā un pēcāk iegādātā tehnika, ļaus kvalitatīvāk un vairāk veikt pakalpojumus, un nodrošināt pilna darba laika darbavietas. Mērķis ir kļūt par vienu no vadošajiem zāliena ierīkošanas, sporta lauku ierīkošanas, labiekārtošanas un zāliena apsaimniekošanas uzņēmumiem VRG teritorijā.

Par projektu

Kontaktpersona: Jānis Lagzdiņš
Kontakttālrunis: 28472841
E-pasta adrese: agzdins03@gmail.com
Adrese: Censoņi – 5, Dunalka, Dunalkas pag., Dienvidkurzemes nov., p.n. Dunalka, LV-3452
Projekta nosaukums: Universālās pašgājējmašīnas iegāde
Projekta numurs: 20-02-AL13-A019.2103-000019
Publiskais finansējums: 21000.00 EUR

Atrašanās vieta

 “Liepājas rajona partnerības darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000002

logo-2024-kopa

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Copyright © 2024
biedrība "Liepājas rajona partnerība"

Partnerības mājas lapā tiek izmantas sīkdatnes – Sīkdatņu politika un Personas datu apstrādes privātuma politika.
Piekrītu
Skip to content