Projekta mērķis: nodrošināt bezatkritumu cidoniju pārstrādi, radot jaunus produktus, tādējādi paaugstinot uzņēmuma rentabilitāti, konkurētspēju un palielināt apgrozījumu.

Projekta mērķu rādītāji:

  1. Esošo produktu ražošanas efektivitātes un apjoma palielināšana.
  2. Jaunu produktu radīšana.
  3. Ieņēmumu, no pārstrādātās produkcijas, paaugstināšana par vismaz 10%.
  4. Ražošanas telpu aprīkošana atbilstoši ES standartiem.

Visi projektā paredzētie pamatlīdzekļi, nepieciešami, lai uzlabotu uzņēmuma produktu pārstrādes ražošanas produktivitāti. Projekta ietvaros tiks iegādātas iekārtas:

  1. Augļu-ogu žāvētājs, kas dos uzēmumam iespēju dubultot saražoto cidoniju sukāžu un cidoniju čipsu ar ingveru ražošanas apjomus un papildus ari radīt jaunu produktu- cidoniju tēju, ko iegūs izžāvējot cidoniju izspiedas. Pašreiz uzņēmums neizmanto racionāli cidoniju sulas spiešanas rezultātā radušās izspiedas, dēļ nepietiekamā iekārtu daudzuma;
  2. Sublimators/liofilizators, kas paredzēts jauna, vitamīniem bagāta un ilgtspējīga produkta – cidoniju pulvera – ražošanai.
  3. Cidoniju mehāniskais griezējs, lai atvieglotu produkcijas pārstrādes procesu no pilnīga roku darba uz daļēji mehānisku, vienlaicīgi kāpinot apjomus, ko iespējams pārstrādāt. Ar šīs iekārtas palīdzību atvieglotos gan cidoniju sukāžu, čipsu ar ingveru, cidoniju šķēlīšu un cidoniju skaidiņu ražošanas procesi.
  4. Palešu pacēlājs ar svariem cidoniju pārvietošanas un uzskaites procesa atvieglošanai. Ar tās palīdzību iespējams pārvietot nolasītās ražas kastes mehāniski un vairākas kastes vienlaicīgi un uzreiz reģistrēt svaru.
  5. Plaukti
uzņēmums ražošanas procesā domā par tā ilgtspējību un eksporta potenciālu. Šīs iekārtas, ļoti nozīmīgi ieviest ražošanā ,lai turpmāk pārietu uz bezatlikumu ražošanas tehnoloģiju un samazinātu ražošanas procesā radušos atlikumus, turpmāk samazinot ekonomiskus zaudējumus cidoniju spiešanas rezultātā utilizējot izspiedas.

Par projektu

Projekta nosaukums: Iekārtu iegāde ilgtspējīgai cidoniju pārstradei un jaunu produktu ražošanai
Projekta numurs: 23-02-AL13-A019.2103-000008
Ttālrunis: 26673357
E-pasts: bennestato@gmail.com

 “Liepājas rajona partnerības darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000002

logo-2024-kopa

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Copyright © 2024
biedrība "Liepājas rajona partnerība"

Partnerības mājas lapā tiek izmantas sīkdatnes – Sīkdatņu politika un Personas datu apstrādes privātuma politika.
Piekrītu
Skip to content