Lejaskurzemes tūrisma forums

#ideja #iedvesma #inovācija

2020.gada 20.februārī Nīcas kultūras namā norisinājās līdz šim vēl nebijis tūrisma nozares profesionāļiem, tūristiem un tūrisma entuziastiem veltīts pasākums “Lejaskurzemes tūrisma forums”, turpmāk – forums. Galvenais foruma mērķis bija sniegt cilvēkiem iedvesmu noticēt sev un saviem darbiem, lai realizētu arvien jaunas idejas pēc iespējas inovatīvākā un saistošākā veidā. Turklāt forums kalpoja par lielisku vietu, kur sastapties vienas nozares uzņēmējiem, piekritējiem un atbalstītājiem. Kopumā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 220 dalībnieku, tostarp krāšņi un iedvesmojoši lektori no visas Latvijas.

Dienas pirmajā pusē forumu atklāja galvenie foruma organizatoru – biedrības “Liepājas rajona partnerība” un biedrības “Tūrisma klubs “OGA”” – pārstāvji, Ilze Kārkliņa un Raimonds Reinis, sniedzot nelielu ieskatu biedrības “Liepājas rajona partnerības” darbībā un Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020, turpmāk – stratēģija, pamatpostulātos, norādot līdz šim paveikto stratēģijas īstenošanas ietvaros. Zinātnes centra “AHHAA” starptautiskā mārketinga speciāliste Saile Magi foruma dalībniekus iedvesmoja īstenot idejas neordinārā veidā – ļaujot noticēt, ka ar niecīgu mārketinga budžetu var paveikt lielas lietas. Viss atkarīgs no tā, kā uz lietām skatāmies un tās uztveram. Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” dibinātāja un padomes priekšsēdētāja Žanete Grende norādīja, ka galvenais ir iedvesmoties, nenobīties – radīt un darīt! Savukārt Sociālās integrācijas valsts aģentūras pedagoģe Dzintra Līce skaidroja, cik būtiski ir zināt un sajust katram pašam sevi un citus. Pirmās daļas noslēgumā literatūristi Marta Selecka un Gustavs Terzens dalījās savos piedzīvojumu stāstos, lai atklātu, ko tad īsti vēlas ceļotājs.

Dienas otrajā pusē foruma dalībniekiem bija iespēja iepazīt biedrības “Liepājas rajona partnerība” teritorijā esošos veiksmes stāstus jeb uzzināt, kur slēpjas panākumu atslēga. To centās atklāt kafejnīcas “Dzintariņš” sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Otaņķe, Lauku kūrorta attīstītājs Jānis Rudzroga, LavenderVilla īpašniece Zane Gusta un Aizputes vīnu darītavas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Sants.

Foruma noslēgumā tika apbalvoti Lejaskurzemes tūrisma magnēti, kurus izvirzīja biedrības “Liepājas rajona partnerība” teritorijā esošie tūrisma centri un novērtēja biedrības “Liepājas rajona partnerība” padome. Unikālas balvas ieguva Embūtes dabas parks un Bernātu dabas parks. Visas dienas garumā par foruma atmosfēru, vieglumu un jaudu rūpējās Artūrs Breidaks no radošās apvienības “Spiediens”.

Unikāls tūrisma maršruts
, kurš apvieno biedrības „Liepājas rajona partnerība” teritorijas ietvaros realizētos tūrisma nozares projektus.

1. diena2. diena3. diena
Ceļojuma sākums: Latvijas – Lietuvas robeža, Rucavas novadā.
Pirmais pieturas punkts ir labiekārtotā Papes bāka un tūrisma centrs/muzejs „Fišerija”. Pēc tam noteikti jāiebrauc Rucavā apskatīt atjaunotās centra dzirnavas. Tālāk jādodas Liepājas virzienā, kur pa ceļam jāiepazīst Jūrmalciema jaunā tīklu māja, jāizdzer kafija un jāapēd kāda zupiņa kafejnīcā „Paviljons”, kā arī jānogaršo īstenas lauku virtuves saldais ēdiens kafejnīcā „Bernātu dzintariņš”. Automašīnu droši variet novietot atjaunotajā Bernātu stāvlaukumā. Tā kā tuvojas pievakare, noteikti jāatrod kāds brītiņš, lai izvēlētos piemērotākās naktsmājas. Piedāvājums ir gana plašs: kempings „Ērgļi”, brīvdienu māja „Vilciņi”, viesu nams „Vērbeļnieki”, brīvdienu māja „Laimes stari”, kempings „Pabērzi”, brīvdienu māja „Atomi” vai Sīpoli mare.
Ceļš ved uz Liepājas jauno Dabas māju, kas no tiesas ir kaut kas grandiozs! Pēc izglītošanās nepieciešama arī atpūta. Te vienreizēju pieredzi sniegs peldbūve „House Boat”, kur ir pirts, baļļa un vieta ballītei, turklāt tas viss uz ūdens! Pēc Liepājas apskates dodieties tālāk Pāvilostas virzienā, kur pa ceļam Medzes pagasta ūdenskrātuvē „Plienkalni” vai labiekārtotajā atpūtas vietā „Liedagi” veldzēties spirdzinošā peldē. Tālāk jau Ziemupē jūs sagaidīs iespaidīga senlietu krātuve ar labiekārtotu apkārtni. Dienas noslēgumā dodieties uz Pāvilostu, kur noteikti uzmeklējiet robežsargu skatu torni, tīklu darbnīcu un arheoloģiskā pieminekļa apmetni, kā arī muzeja jauno ekspozīciju. Šo vakaru ieteicams pavadīt pie jūras, atpūšoties, iespējams, kempingā „Miera Osta” vai vienkārši, turpat pie jūras pasūtot Pāvilostas mobilo pirti.
Šodien aktīvā un sportiskā diena. Jau rīta agrumā ieteicams mērot ceļu uz Aizputes novadā esošo Lauku kūrortu, kur izmēģināt savus spēkus gan veikparkā, gan šķēršļu trasē. Tālāk atgriezties Aizputes vīna darītavā, nedaudz relaksējieties, atgūstiet mieru un izvēlieties, kur aktīvo dienu noslēgt – Grobiņas novada romantiskajā lavandas saimniecība „LavenderVilla”, aktīvās atpūtas iecienītajā kempingā „Ods” vai Rucavas novada pavisam neordinārā glempingā „Bārtas krasts”.

Fotogalerija

We cannot display this gallery

Prezentācijas

Video

Informācijai:
Pasākumu “Lejaskurzemes tūrisma forums” organizēja biedrība “Liepājas rajona partnerība” un tas īstenots projekta Nr. 16-00-A019.400-000021 ietvaros.

 “Liepājas rajona partnerības darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000002

logo-2024-kopa

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Copyright © 2024
biedrība "Liepājas rajona partnerība"

Partnerības mājas lapā tiek izmantas sīkdatnes – Sīkdatņu politika un Personas datu apstrādes privātuma politika.
Piekrītu
Skip to content