Nīcas novada pasākumi visas dienas garumā “No ausmas līdz rietam”!

Nebrauc uz Nicu, brauc uz Nīcu!  Nīcas novada dvēsele un lielākā bagātība ir tā ļaudis. Tādēļ novada devīze ir – dzīvesvieta un pietura laimīgam cilvēkam – tā vēsta www.nica.lv.

Dienas progamma

04.30–10.00 – akustiskais koncerts “Ausma” (koncerta sākums pulksten 05.00, brokastis – 07.00).
15.00–18.00 – projektu atvērtās durvju dienas. Norises vietas:
– radošās aktivitātes pie Tūrisma informācijas centra (TIC), Bārtas ielā 6;
– vietējais tirdziņš stāvlaukumā pie Nīcas novada domes;
– atvērtie projekti visā novadā.

20.00 – “Seno ugunskuru nakts” Jūrmalciema pludmalē. Mūsu senči Baltijas jūras krastos ir dzīvojuši jau vairākus gadu tūkstošus, bieži viņi kūra ugunskurus, lai dotu ziņu saviem kaimiņiem un jūras braucējiem. Lai atminētos senās ugunis, katru gadu augusta pēdējā sestdienā daudzi tūkstoši cilvēku sapulcējas jūras krastā, lai svinētu Senās uguns nakti.

Kā dienu sāksi, tāda tā būs. Kā būtu, ja dienu sāktu ar akustiska koncerta klausīšanos laivās pie Nīcas Bārtas upē pie tilta un pēc tam pabrokastotu turpat upes krastā – rasā?

Koncertā uzstāsies:

 • Ieva Tālberga (dūdas, kokle, vargans);
 • Nils Kuncītis (perkusijas);
 • Reinis Lapa (flauta);
 • Kārlis Kazāks (ģitāra, balss);
 • Vokālā grupa “Mirgo”;
 • Liepājas mežragu kvartets.
 • Pirms pasākuma jāiepazīstas ar pasākuma noteikumiem www.goo.gl/eKdN7m un jāaizpilda pieteikšanās anketa www.goo.gl/eRYhxF. Pieteikšanās līdz 18. augustam.

Rīko “Bārtas upes radošā apvienība” ar Nīcas novada domes, “Sofijas laivas”, “Sīpoli design” atbalstu.

Atvērtie projekti

Pašvaldības realizētie projekti:

 • “Aukstums vairs nav šķērslis būt aktīvam ziemā” – projekta ietvaros pašvaldības īpašumā “Upeskrasti” tika veikta mūra ēkas siltināšana no iekšpuses un kamīna pārbūve. Tagad sabiedriskas aktivitātes ēkā norisinās arī sezonas aukstajā laikā. Ja dosieties uz rīta koncertu “Ausma”, varēsiet “Upeskrastus” apskatīt jau uzreiz!
 • “Kāp kalnā Nīcas sporta hallē” – projekta ietvaros Nīcas sporta hallē izbūvēta alpīnisma siena. Katrs gribētājs varēs pārbaudīt savus spēkus, pievarot atbilstoši savām spējām ar vien augtākus un augstākus sienas posmus, līdz šķitīs, ka siena bez slīpuma jau nav vairs izaicinājums un varēs censties pievarēt 9 metrus augsto sienu ar slīpumu. Mākslīgā klinšu kāpšana siena paredzēta kāpšanai ar drošināšanu un specializēta drošības inventāra izmantošanu;
 • “Nāc vingrot svaigā gaisā” (brīvdabas trenažieri Nīcas centrā);
 • “Trenažieru iegāde brīvā laika dažādošanai” (trenažieri Nīcas sporta hallē);
 • “Nīcas jauniešu centra telpu rekonstrukcija” – projekta ietvaros 50 kvadrātmetru plašā darbnīcas telpa tika pievienota jau esošajām jauniešu centra telpām, tajā nomainīti logi un durvis, sakārtota apkure un elektrība, kā arī iegādātas skandas, mikrofoni, kabeļi ģitārai un mikserpults. Nīcas jauniešu centrā kustība ir nepārtraukti, gan skolas mēnešos, gan vasaras brīvlaikā. Un arī 25. augusts nebūs izņēmums, kad NJC vērs savas durvis visiem interesentiem. Ikviens varēs apskatīt telpas, kā arī piedalīties aktivitātēs pie jauniešu centra,- piedalīties zupas vārīšanā u.c.
 • “Pērkones kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un popularizēšana Nīcas novadā” – Nīcas novads allaž ir bijis slavens ar savu krāšņo Nīcas tautas tērpu, taču Nīcā slēpjas vēl viens dārgums – ilgi pūrā turētais Pērkones tautas tērps. Projekta ietvaros tika iegādāti 22 sieviešu un 10 vīriešu autentiski Pērkones tautastērpa komplekti. Atvērtajās durvju dienās būs iespēja apmeklēt TIC telpas, lai apskatītu gan Pērkones tautas tērpu, gan citus Nīcas Senlietu krātuves iespaidīgos eksponātus.

Uzņēmēju realizētie projekti:

 • SIA Uzņēmējdarbības atbalsta centrs īstenojis projektu “Jūras velocope”, kura ietvaros iegādāti trīsriteņi braukšanai pa pludmali, kurus izmanto makšķernieki. Velosipēdi aprīkoti ar visu nepieciešamo Jūras velocopei. Ar projektu var iepazīties un velosipēdus izmēģināt Pērkonē pie “Jūrnieku Ligzdas”.
 • SIA Bernātu Dzintariņš īstenojis projektu “Bernātu Dzintariņa atdzimšana”, kurš ieguvis jau vietējo iedzīvotāju un tūristu atzinību.
 • Mārtiņš Sīlis īstenojot projektu “Nīcas siers” ir izveidotas telpas siera ražotnei un ir jau uzsācis ražošanu. Ar piedāvājumu būs iespējams iepazīties un nodegustēt vietējo ražotāju tirdziņā Nīcā.
 • Arnis Pabērzs projekta ietvaros izveidojis Bernātos jaunu kempingu “Pabērzi”. Šajā dienā būs iespēja iepazīties ar šī kempinga piedāvājumiem.
 • SIA “Nīcava” īstenojusi projektu, kura ietvaros iegādāti slēgta tipa divvietīgie kajaki (viesu nams “Laimes stari, Jūrmalciema Klampju ciemā)

Svarīgi! Lai visi interesenti varētu apskatīt ne tikai Nīcas novadā esošos projektus, bet arī blakus novados realizētos, Nīcas novada pašvaldība nodrošinās bezmaksas transportu.

 

Latvijas lauku attīstības programmas 2014-2020 gadam "Vietējās rīcības grupas darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana" projekta Nr. 16-00-A019.400-000021.

logo_ELFLA_EJZF_leja

Copyright © 2021
biedrība "Liepājas rajona partnerība"

Skip to content