Aicinām jūs piedalīties pasākumos 2018. gada 25. augustā un 1. septembrī projektu atvērto durvju dienā „Esi lepns par savu novadu”.

Kopš 2016.gada, īstenojot vietējo attīstības stratēģiju, novadu teritorijās ELFLA fonda ietvaros esam atbalstījuši 50 sabiedriskā labuma projektus un 34 uzņēmējdarbības projektus. Piekrastes teritorijās EJZF fonda ietvaros 17  zivsaimniecības uzņēmējdarbības projektus un 15 sabiedriskās labuma projektus. Kopā novadu attīstībā trīs gados ieguldot vairāk kā 3 miljoni eiro. Lepojoties par novadu attīstību, uzņēmējdarbības attīstību vēlamies arī Jums šajās dienās parādīt daļu no īstenotajiem projektiem un sniegt informāciju par plānotajiem projektu konkursiem.

Apmeklējot pasākumus novados:

 • būs iespēja tikties ar Liepājas rajona partnerības pārstāvjiem, LLKC,  LIAA Liepājas biznesa inkubatora pārstāvjiem, ALTUM, kuri sniegs informāciju par plānotajiem projektu konkursiem, pasākumiem;
 • būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā “AKMENS SPĒKS LATVIJAI”. Katrs interesents varēs apgleznot atbilstošai tematikai katrā novadā laukakmeņus, kas vēlāk tiks izvietoti vienotā vides objektā, kas būs kā apmeklētāju sveiciens Latvijas simtgadē;
 • kopā zīmējot izveidosim novada “Bagātību karti” un veidosim novada nākotnes karti;
 • pasākuma ietvaros būs iespēja apskatīt projektus novados, piedalīties aktivitātēs projektu īstenošanas vietās un beigās nopelnīt kādu pārsteiguma balviņu;
 • darbosies atrakcijas bērniem, vietējo ražotāju tirdziņš un citas aktivitātes;
 • vakara izskaņā visi pulcēsimies jūras krastā gan Pāvilostā, gan Nīcas novada Jūrmalciemā, gan Rucavas novada Papē, lai kopā iedegtu gaismu un atgādināsim sev, ka jūra, kas mūs vieno, ir sargājama.

Pāvilostas novada pasākumi visas dienas garumā

Pāvilostas novads kā nepulēts dzintara gabals guļ Baltijas jūras rietumu krastā. Tā nokrāsās atspīd gan jūras sāļums, gan saules mirdzums un vēju šalkas. Katra dzintara šķautne atklāj sev ko jaunu, interesantu un aizraujošu! – tā vēsta ieraksts  www.pavilosta.lv

no 07.00 – Pāvilostas novadā pasākumi sākas jau plkst. 7.00 ar putnu vērošanu.
13.00 –  Laivošanu pa Sakas upi.
no 14.00 līdz 17.00 – Radošās aktivitātes atvērto durvju dienu ietvaros pie Muzeja. Dzintaru ielā 1 un atvērto projektu apmeklēšana.
14.00 – pavāre Inga Cīrule no restorāna “Kaļķu vārti” gatavos vietējos zivju ēdienus un stāstīts par  zivju veselīgu izmantošanu ēdienkartē.
17:00 – Deju kolektīvu priekšnesumi.
20:00 – Uguns skulptūras dedzināšana pludmalē.
22:00 – Balle Upesmuižas parkā.

Būs iespēja iepazīties ar pašvaldības īstenotajiem sabiedriskā labuma projektiem:

 • “Vides kvalitātes uzlabošana, labiekārtojot Pāvilostas pilsētas pludmales”
 • Projekta ietvaros ir  veikts  piekrastes labiekārtojums visā Pāvilostas pilsētas teritorijā. Tie ir soliņi laivas formā, pārģērbšanās kabīnes, dēļu klājuma laipas, info stendi, bērnu rotaļu elementi, platforma invalīdu pieejamībai, atjaunots skatu tornis. Projekts atrodas visā Baltijas jūras piekrastes Pāvilostas teritorijā.
 • “Lielgabarīta zvejas ekspozīcijas izveide Pāvilostas novadpētniecības muzejam”
 • Projekta ietvaros  vecā malkas šķūņa vietā ir uzbūvēta moderna ekspozīcijas ēka “Tīklu māja”, kur atrodas ekspozīcija par Pāvilostas zvejniecības vēsturi.
 • Apmeklējot projektu Jums būs iespēja veikt arī dažus uzdevumus, kuri saistīti ar zvejniecību Pāvilostā. Vai māki sasiet jūrnieka mezglu? Par to varēsi pārliecināties.
 • Pašā ostas teritorijā projekta ietvaros ir izveidota  servisa māja, kur atrodas Jūras rotu darbnīca- veikaliņš.
 • BDR “Mārsils” piedāvās iepazīties ar projektā izgatavotajiem “Alsungas tautastērpiem” un kopā ar dejotājiem nodejot kādu deju.
 • Vai kādreiz ir gadījies sērfot? Kā var iemācīties sērfot, varēsi uzzināt, apmeklējot Pāvilostas Serf klubu. Pārbaudi savu  sērfošanas  prasmi, balansējot  uz līdzsvara  laipas.
 • Aizbraucot līdz Ziemupei, varēsi iepazīties ar Liepājas Neredzīgo biedrības projektu “Dvēseles veldzes dārzs”, kura ietvaros cilvēkiem ar invaliditāti izveidots āra trenažieri, iegādāti ratiņi peldei dīķī, izveidots labirints rehabilitācijai.

Laivotājiem pasākumu ietvaros būs iespējas baudīt zivju zupu un kūpinātas zivis.

Bērnu priekam piepūšamās atrakcijas un putu ballīte.

Nīcas novada  pasākumi visas dienas garumā “No ausmas līdz rietam”!

Nebrauc uz Nicu, brauc uz Nīcu!  Nīcas novada dvēsele un lielākā bagātība ir tā ļaudis. Tādēļ novada devīze ir – dzīvesvieta un pietura laimīgam cilvēkam – tā vēsta www.nica.lv.

no 04.30 līdz 10.00 – akustiskais koncerts “Ausma” (koncerta sākums pulksten 05.00, brokastis – 07.00).
no 15.00 līdz 18.00 – projektu atvērtās durvju dienas.  Norises vietas:

 • radošās aktivitātes pie Tūrisma informācijas centra (TIC), Bārtas ielā 6;
 • vietējais tirdziņš stāvlaukumā pie Nīcas novada domes;
 • atvērtie projekti visā novadā.

no 20.00 – “Seno ugunskuru nakts” Jūrmalciema pludmalē. Mūsu senči Baltijas jūras krastos ir dzīvojuši jau vairākus gadu tūkstošus, bieži viņi kūra ugunskurus, lai dotu ziņu saviem kaimiņiem un jūras braucējiem. Lai atminētos senās ugunis, katru gadu augusta pēdējā sestdienā daudzi tūkstoši cilvēku sapulcējas jūras krastā, lai svinētu Senās uguns nakti.

Kā dienu sāksi, tāda tā būs. Kā būtu, ja dienu sāktu ar akustiska koncerta klausīšanos laivās pie Nīcas Bārtas upē PIE TILTA un pēc tam pabrokastotu turpat upes krastā – rasā?

Koncertā uzstāsies:

 • Ieva Tālberga (dūdas, kokle, vargans);
 • Nils Kuncītis (perkusijas);
 • Reinis Lapa (flauta);
 • Kārlis Kazāks (ģitāra, balss);
 • Vokālā grupa “Mirgo”;
 • Liepājas mežragu kvartets.
 • Pirms pasākuma jāiepazīstas ar pasākuma noteikumiem www.goo.gl/eKdN7m un jāaizpilda pieteikšanās anketa www.goo.gl/eRYhxF. Pieteikšanās līdz 18. augustam.

Rīko “Bārtas upes radošā apvienība” ar Nīcas novada domes, “Sofijas laivas”, “Sīpoli design” atbalstu.

Atvērtie projekti:

Pašvaldības realizētie projekti:

 • “Aukstums vairs nav šķērslis būt aktīvam ziemā” – projekta ietvaros pašvaldības īpašumā “Upeskrasti” tika veikta mūra ēkas siltināšana no iekšpuses un kamīna pārbūve. Tagad sabiedriskas aktivitātes ēkā norisinās arī sezonas aukstajā laikā. Ja dosieties uz rīta koncertu “Ausma”, varēsiet “Upeskrastus” apskatīt jau uzreiz!
 • “Kāp kalnā Nīcas sporta hallē” – projekta ietvaros Nīcas sporta hallē izbūvēta alpīnisma siena. Katrs gribētājs varēs pārbaudīt savus spēkus, pievarot atbilstoši savām spējām ar vien augtākus un augstākus sienas posmus, līdz šķitīs, ka siena bez slīpuma jau nav vairs izaicinājums un varēs censties pievarēt 9 metrus augsto sienu ar slīpumu. Mākslīgā klinšu kāpšana siena paredzēta kāpšanai ar drošināšanu un specializēta drošības inventāra izmantošanu;
 • “Nāc vingrot svaigā gaisā” (brīvdabas trenažieri Nīcas centrā);
 • “Trenažieru iegāde brīvā laika dažādošanai” (trenažieri Nīcas sporta hallē);
 • “Nīcas jauniešu centra telpu rekonstrukcija” – projekta ietvaros 50 kvadrātmetru plašā darbnīcas telpa tika pievienota jau esošajām jauniešu centra telpām, tajā nomainīti logi un durvis, sakārtota apkure un elektrība, kā arī iegādātas skandas, mikrofoni, kabeļi ģitārai un mikserpults. Nīcas jauniešu centrā kustība ir nepārtraukti, gan skolas mēnešos, gan vasaras brīvlaikā. Un arī 25. augusts nebūs izņēmums, kad NJC vērs savas durvis visiem interesentiem. Ikviens varēs apskatīt telpas, kā arī piedalīties aktivitātēs pie jauniešu centra,- piedalīties zupas vārīšanā u.c.
 • “Pērkones kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un popularizēšana Nīcas novadā” – Nīcas novads allaž ir bijis slavens ar savu krāšņo Nīcas tautas tērpu, taču Nīcā slēpjas vēl viens dārgums – ilgi pūrā turētais Pērkones tautas tērps. Projekta ietvaros tika iegādāti 22 sieviešu un 10 vīriešu autentiski Pērkones tautastērpa komplekti. Atvērtajās durvju dienās būs iespēja apmeklēt TIC telpas, lai apskatītu gan Pērkones tautas tērpu, gan citus Nīcas Senlietu krātuves iespaidīgos eksponātus.

Uzņēmēju realizētie projekti:

 • SIA Uzņēmējdarbības atbalsta centrs īstenojis projektu “Jūras velocope”, kura ietvaros iegādāti trīsriteņi braukšanai pa pludmali, kurus izmanto makšķernieki. Velosipēdi aprīkoti ar visu nepieciešamo Jūras velocopei. Ar projektu var iepazīties un velosipēdus izmēģināt Pērkonē pie “Jūrnieku Ligzdas”.
 • SIA Bernātu Dzintariņš īstenojis projektu “Bernātu Dzintariņa atdzimšana”, kurš ieguvis jau vietējo iedzīvotāju un tūristu atzinību.
 • Mārtiņš Sīlis īstenojot projektu “Nīcas siers” ir izveidotas telpas siera ražotnei un ir jau uzsācis ražošanu. Ar piedāvājumu būs iespējams iepazīties un nodegustēt vietējo ražotāju tirdziņā Nīcā.
 • Arnis Pabērzs projekta ietvaros izveidojis Bernātos jaunu kempingu “Pabērzi”. Šajā dienā būs iespēja iepazīties ar šī kempinga piedāvājumiem.
 • SIA “Nīcava” īstenojusi projektu, kura ietvaros iegādāti slēgta tipa divvietīgie kajaki (viesu nams “Laimes stari, Jūrmalciema Klampju ciemā)

Svarīgi! Lai visi interesenti varētu apskatīt ne tikai Nīcas novadā esošos projektus, bet arī blakus novados realizētos, Nīcas novada pašvaldība nodrošinās bezmaksas transportu.

 

Rucavas novada pasākumi visas dienas garumā

Ja vēlies labi pavadīt laiku kopā ar ģimeni, draugiem vai vienatnē, gribi atpūsties, baudīt jūru, upi, ezeru, sauļoties, peldēties, makšķerēt, sajust neskartas dabas vērtības, īstas putnu dziesmas, tradīciju bagātību, dziedāt kopā ar teicējiem un dziedātājām, saņemt pozitīvu enerģiju, tad Rucava ir pareizā izvēle! – Tā vēsta www.rucava.lv

no 12.00 līdz 15.00 – Bērnu rīts PII Zvaniņš rotaļu laukumā ar viesiem no Liepājas leļļu teātra un citiem pārsteigumiem.
no 13.00 līdz 16.00 –radošās aktivitātes atvērto durvju dienu ietvaros Rucavas estrādē un atvērto projektu apmeklēšana.
no 16.00 līdz 18.00 – Papē pie Fišerijas, projekta ietvaros tapušās kūpinātavas, būs iespēja cienāties ar kūpinātām zivīm, piedalīties zivju degustācijā un apgūt kūpināšanas knifiņus. Pieaicinātais pavārs stāstīs un rādīs zivju pielietošanas veidus ēdienu gatavošanā.
no 19.00 līdz 4.00 (nākamajā rītā) – Papē „Senās uguns nakts Ķoņu ciemā” ar Papes Ķoņu lāpu gājienu, uguns lokiem pludmalē, koncertu un ballīti.

Rucavas novadā varēsi apmeklēt atjaunoto Glempingu “Bārtas krasts”, kurš ieguvis pavisam jaunu vizuālo tēlu un Jūs sagaidīs atraktīvi, atvērti saimnieki, kuri iepazīstinās ar projektā tapušo.  Glempings atrodas pašā Bārtas krastā pie tilta.

Rucavas centrā jau ilgāku laiku darbojas Radošā darbnīca “Ligate”. Arī šajā dienā, Līga ar kolēģēm gaidīs Jūs un iepazīstinās ar paveikto.

Jau pavisam netālu no Radošās darbnīcas, ilgus gadus Sandras Aigares vadībā darbojas Rucavas Etnogrāfiskā māja “Zvanītāji”, kuri projektu ietvaros ir atjaunojuši ēku un aprīkojuši virtuvi.

Jau vairāk kā gadu Rucavas bērnus priecē jaunais, mūsdienīgais bērnu rotaļu  laukumu, kurš atrodas PII “Zvaniņš”, kurš arī šajā dienā būs atvērts apmeklētājiem.

Pie estrādes pasākuma laikā Rucavas novada lauku attīstības biedrība prezentēs ābolu sulu spiedi un būs iespēja arī uz vietas baudīt svaigi spiestu ābolu sulu.

Bērnu priekam darbosies piepūšamā atrakcija.

Ja vēlies pasākuma laikā nokūpināt arī savu noķerto zivi, ņem to līdz un kopā ar visiem to varēsi nokūpināt. Pasākumu vadīs un ar zivīm cienās IK Segliņi. Grupām, kuras ieradīsies, vismaz divu dienu iepriekš piesakot, IK Segliņi Jūs nodrošinās ar gardu zivju zupu Papē (grupas var pieteikt Rucavas TIC t.nr. 29134903).

 

Plašāka informācija par visiem pasākumiem pa e-pastu – info@lrpartneriba.lv.

Pasākuma bildes vari ievietot Facebook ar mirkļabirkām (hashtag#LRpartneriba un #LepnsParNovadu.

Pasākumu laikā notiks fotografēšana un filmēšana.

 

Liepajas rajona_plakats_A1

 “Liepājas rajona partnerības darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000002

logo-2024-kopa

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Copyright © 2024
biedrība "Liepājas rajona partnerība"

Partnerības mājas lapā tiek izmantas sīkdatnes – Sīkdatņu politika un Personas datu apstrādes privātuma politika.
Piekrītu
Skip to content