Pieredzes apmaiņa / savstarpējās iepazīšanās pasākums 12. un 13. decembrī

Nākošajā nedēļā – 12. un 13. decembrī Igaunijas, Somijas un Latvijas sadarbības projekta  “Par Ilgtspējīgu uzņēmējdarbību laukos” ietvaros uz izvērtējuma tikšanos un pieredzes apmaiņas braucienā Liepājas pusē viesosies uzņēmēji no Jelgavas un Jelgavas apkārtnes. Pasākuma programma ir apskatāma te.
Arī Tev ir iespēja pievienoties šajās dienas gan pieredzes apmaiņas braucienā, gan arī izvērtējuma tikšanās reizē, kad tuvāk iepazīsimies arī savā starpā.  Tā būtu laba iespēja veidot jaunus kontaktus un sadarbību.

Ja tevi interesē šada iespēja, tad lūdzu pieteikties līdz 10. decembrim, rakstot e-pastu: aleksejs.kacanovs@llkc.lv vai zvanot uz tālr.nr. 26597312.


Lasīt visu

Aicina apmeklēt Zivsaimniecības gada konferenci

Vai un kādas inovācijas nepieciešamas, lai Latvijas zivsaimniecības nozare sekmīgi attīstītos arī turpmāk? Ko mūsu valsts zivsaimniekiem devis Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonds (EZJF) un ko tas sola pēc 2020. gada? Šie būs aktuālākie jautājumi Zivsaimniecības gada konferencē “Inovācijas zivsaimniecības nozarē un Latvijas zivsaimniecības attīstības tendences”.

Konference notiks 30. novembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Sudraba zālē Jelgavā, Lielā ielā 2. Konferences sākums pulksten 11.

Jau ierasti ievadvārdus konferencē sacīs zemkopības ministrs. Nozares attīstības tendences analizēs Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš, savukārt par EJZF labo projektu piemēriem stāstīs Lauku atbalsta dienesta (LAD) zivsaimniecības un valsts atbalsta departamenta direktors Rinalds Vācers.

Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvji iepazīstinās kā ar zemfrekvences akustisko raidītāju, kas ir ļoti aktuāls zvejniekiem roņu atbaidīšanā, kā arī atjaunojamās enerģijas izmatošanas iespējām zivsaimniecības uzņēmumos.

Lai izprastu piedāvājumu jaunu zivju produktu radīšanā, konferences dalībniekiem būs iespēja uzzināt arī LLU piedāvājumu zivsaimniecības nozarei, apmeklējot un iepazīstot Pārtikas tehnoloģijas fakultāti.

Par nozares popularizēšanas un sadarbības iespējām informēs Zivsaimniecības sadarbības tīkla (ZST) pārstāvis. Savukārt Attīstības finanšu institūcija ALTUM vēstīs par pieejamo atbalstu zivsaimniecības nozarei.

Reģistrācija dalībai konferencē līdz 28. novembrim, atverot norādīto saiti: https://ej.uz/b74s

Ar konferences programmu var iepazīties šajā saitē.

Plašāka informācija: Kristaps Gramanis, Zivsaimniecības sadarbības tīkla sekretariāta projektu vadītājs, tālr. 28304909.

Konferenci rīko Zemkopības ministrija kopīgi ar Zivsaimniecības sadarbības tīklu.

Informāciju sagatavoja
Ilze Rūtenberga-Bērziņa,
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja


Lasīt visu

Starptautiskais projekts: OFF-GRID DIY

Biedrība “Abulas lauku partnerība”, Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi” un biedrība “Liepājas rajona partnerība” kopīgi ar partneriem no Zviedrijas, Lietuvas, diviem partneriem no Igaunijas un trīs partneriem no Somijas uzsākusi starptautiskās sadarbības projekta “OFF-GRID: Renewable Energy DIY for rural development” (BEZ TĪKLA: Atjaunojamā enerģija – DARI PATS lauku attīstībai) projekta Nr.18-00-A019.333-000010 īstenošanu.

off-grid-day


Lasīt visu

OFF-GRID: atjaunojamās enerģijas DIY lauku attīstībai

Projekts “OFF-GRID (ārpus tīkla): atjaunojamās enerģijas DIY (dari pats) lauku attīstībai” (“OFF-GRID: Renewable Energy DIY for rural development”) projekta Nr. 18-00-A019.333-000010 ir starptautisks LEADER projekts, kurā tiks veidota sadarbība starp partneriem no Igaunijas, Zviedrijas, Lietuvas un trīs partneriem no Somijas. Starptautiskā projekta vadošais partneris ir biedrība “Abulas lauku partnerība”.


Lasīt visu

Biedrības “Liepājas rajona partnerības” novērtējums laika posmā no 2016. līdz 2018. gadam

Biedrība ir vietējā rīcības grupa, kas darbojas Aizputes, Grobiņas, Durbes, Priekules, Pāvilostas, Nīcas, Rucavas un Vaiņodes novadu teritorijās. Zivsaimniecības fonda ietvaros arī Liepājas pilsētā. Šobrīd gatavojam “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības startēģijas 2015-2020. gadam” vidusposma novērtējumu. Esam rīkojuši četras LEADER projekta iesniegšanas kārtas un četras EJZF projekta iesniegšanas kārtas. Organizējuši apmācības, seminārus, izbraukuma seminārus, projektu atvērto durvju dienas un pieredzes apmaiņas braucienus.

Lai novērtētu Liepājas rajona partnerības darbu un LEADER programmas ietekmi un rezultātus, lūdzam Jūs iesaistīties. Anketas aizpildīšana ir līdz 20.oktobrim. Aptaujai ir vairākas sadaļas. Viena par LEADER programmu, viena par EJZF un sadaļa, kur iespējams ierakstīt ieteikumus. Aizpildīšana neaizņems daudz laika, bet tā ir ļoti svarīga mums un Jums, kā potenciālajiem projektu iesniedzējiem. Anketa ir atrodama te.


Lasīt visu

5. un 6. oktobris – Igauņu un somu uzņēmēju pieredzes apmaiņas brauciens Liepājas pusē

LEADER starptautiskā sadarbības projekta “Par ilgtspējīga uzņēmējdarbība laukos” ietvaros 2018. gada 5. un 6. oktobrī Liepājas pusē viesosies uzņēmēji un vietējo rīcības grupu pārstāvji no Somijas un Igaunijas. Divu dienu laikā viņi apmeklēs un iepazīs uzņēmēju piedāvātās iespējas Aizputes, Pāvilostas, Grobiņas un Nīcas novados.

Šobrīd (3. un 4. oktobrī) pieredzes apmaiņas brauciena dalībnieki gūst pozitīvo pieredzi no Jelgavas puses uzņēmējiem.

Projekta sadarbības partneri ir vietējās rīcības grupas no Igaunijas (Arenduskoda, East Harju un Green Riverland), Somijas (Linnaseutu, Pirkan Helmi un Sepra) un Latvijas ( Lauku partnerība “Lielupe” un Liepājas rajona partnerība).

Papildus informācija par projektu un tā piedāvātām iespējām ir iespējams iegūt biedrības “Liepājas rajona partnerība” mājas lapā sadaļā “Starptautiskā sadarbība” un projekta mājas lapā www.seic.lv.


Lasīt visu

Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam.

Projekts “Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam” ir starptautisks LEADER projekts, kurā tiek veidota sadarbība starp Latvijas, Lietuvas, Gruzijas un Moldovas vietējiem tūrisma uzņēmējiem.

Projekta mērķis ir veicināt tūrisma uzņēmējdarbības pilnveidošanu partneru teritorijās, radīt jaunus inovatīvus tūrisma produktus un pakalpojumus.


Lasīt visu